20 Myths About قرص کلردیازپوکساید برای معده: Busted

قرص کلردیازپوکساید کلردیازپوکساید ۱۰ چیست یا لیبریوم

اگر این دارو با دسته داروهایی که برای بهبود مشکلات تنفسی مانند آسم یا داروهایی که سبب خواب آلودگی می شوند مصرف شود، باعث بروز مشکلاتی چون سرگیجه، تنفس نامناسب و خواب آلودگی خواهد شد. این داروی ضداسترس در گروه سنی بزرگسال به اندازه ۵ تا ۲۵ میلی گرم و به تعداد سه یا چهار بار در روز تجویز می شود. مادران شیرده باید درباره آثار این دارو بر روی شیردهی تحقیق کنند و با پزشک مشورت نمایند. تاثیر مستقیم دارو ممکن است بر روی نوزاد نیز اختلالاتی ایجاد کند. اگرچه مصرف این قرص در زمان بارداری عوارض جانبی متعددی دارد اما اگر حامله هستید و یا قصد باردار شدن دارید حتما پزشک را در جریان قرار دهید.

کلرودیازپوکساید به دلیل وابستگی و تغییراتی که در متابولیسم بدن ایجاد می‌کند، نباید خودسرانه و ناگهانی قطع شود. به لطف سنتز این دارو ، محبوبیت بنزودیازپین ها طی دو دهه آینده افزایش یافت و درمان اختلالات اضطرابی و سایر شرایط پزشکی را تسریع کرد. بیایید به تاریخچه هیجان انگیز و موارد استفاده این دارو نگاهی بیندازیم. شما پس از گذشت اولین دوره درمانی برای تشخیص نشانه های بهبود، وضعیت بیماری و عوارض دارو مورد تست های پزشکی و آزمایشگاهی قرار می گیرید.

تمام داروهای این دسته به علت ساختار آنان، بسیار اعتیاد آور هستند و مصرف خودسرانه و خارج از تجویز پزشک می‌تواند وابستگی ایجاد کند. همچنین عوارض ناشی از ترک ناگهانی کلرودیازپوکساید نیز بسیار خطرناک است. پس لازم است که مصرف کردن و نکردن آن و همچنین دوز مصرفی کاملا تحت نظر پزشک و روانپزشک باشد. در صورتی که شما از این دارو استفاده می‌کنید یا می‌خواهید اطلاعاتی درباره آن داشته باشید تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

در بیشتر موارد می‌توان با تنظیم دوز مناسب از این اثرات نامطلوب پیشگیری کرد. البته در مواردی، این عوارض جانبی در محدودهٔ دوزهای پایین نیز مشاهده شده‌اند. موارد اندکی از سنکوپ (در زبان عامیانه سنگ‌کوب) یا غش کردن نیز گزارش شده است. در صورتی که پوکساکیم جهت کاهش اضطراب تجویز شده است معمولا به صورت یک قرص ۱تا۳ مرتبه در روز مصرف می شود . بهتر است این دارو با معده خالی مصرف شود اما در صورت ایجاد ناراحتی گوارشی می توان آن را همراه با شیر یا پس از غذا میل کرد .

داروهای ضد افسردگی(فلووکسامین، نفازودون و فلوکستین)، دیسولفیرام، دیگوکسین، کلوزاپین، سدیم اکسی بات، کاوا و سایمتیدین. دارو را تا اتمام دوره درمان مصرف کنید و از قطع ناگهانی آن بپرهیزید. در ابتدا باید به این موضوع توجه کنید داروهایی که مستقیم بر روی مغز تاثیر می گذارند، با وجود کوچک ترین حساسیتی بسیار آسیب پذیر عمل می کنند. ضمن اینکه معمولا برای درمان مشکلات عصبی حائز اهمیت هستند.

image

اگر به صورت ناخواسته کلردیازپوکساید را با داروی مخدر مصرف کردید و حس خواب آلودگی، گیجی، مشکل در تنفس یا حالت بیهوشی به شما دست داد باید خیلی سریع به پزشک مراجعه کنید. کلردیازپوکساید به منظور کاهش فشارهای روحی و برای ترک الکل مصرف می‌شود. این قرص در دو دوز 5 و 10 میلی گرم (کلردیازپوکساید 5 و کلردیازپوکساید 10) در داروخانه‌ها موجود می‌باشد. خیلی مهم به نظر میرسد که پزشک معالج طی معاینات منظم بهبود وضعیت شما به هنگام استفاده از این دارو مورد یررسی قرار دهد.

اگر شما ۶۵ ساله یا بیشتر هستید، این دارو را با احتیاط بیشتری مصرف کنید. مصرف این دارو می‌تواند عوارض جانبی بیشتری بر روی شما داشته باشید. درمورد داروی آلپرازولام که بسیار پر مصرف است باید بدانیم که مصرف همزمان آن با داروهای کتوکونازول و ایتراکونازول بسیار خطرناک است و منع مصرف دارد. همچنین استفاده از بنزود یازپین‌ها با الکل، مواد مخدر و بقیه داروهایی که اثرات مشابه بنزودیازپین‌ها را دارند می‌تواند اثرات این داروها را به میزان زیادی تقویت کرده و با افزایش اثرات جانبی آنها منجر به مرگ شود. به‌ندرت اتفاق می‌افتد که به‌دلیل بروز عوارض جانبی نامطلوب ناچار شویم درمان را متوقف کنیم. در بعضی از بیماران، به‌ویژه بیماران سالمند و افراد کم‌توان، خواب‌آلودگی، آتاکسی (ataxia، ناهماهنگی